Noc v galerii jako narozeninová party

Dort, dárky, hudba, zábava... zkrátka narozeniny, jak má být. Během Noci v galerii (19. května) spolu s námi přišla oslavit 60. výročí založení městské galerie bezmála tisícovka návštěvníků. 

Městská galerie ve Vysokém Mýtě slaví letos 60 let své existence. A protože loupežník Rumcajs si připomíná padesátiny, spojily se obě oslavy v jednu. Noc v galerii přilákala – logicky – především ty nejmenší. Kromě narozeninových dortů, výstav, besedy s Marinou Odvárkovou, dcerou ilustrátora Radka Pilaře, se dostalo i na tvůrčí díly z papíru, kůže i železa. Na náměstí hrály big bandy a závěr úspěšné akce patřil koncertu písničkáře Thoma Artwaye ve dvoře muzea karosářství.

mg2025 09S

Informace

  • Uzavřená společnost v galerii

    V pondělí 8. prosince od 14 hodin a v úterý 9. prosince od 16 hodin nebude galerie pro veřejnost přístupná. Po oba dny se zde konají společenské akce pro uzavřenou společnost.

  • Aktuality a pozvánky mailem

    Chcete být včas informováni o vernisážích koncertech, výtvarných dílnách, komentovaných prohlídkách, případně dalších plánovaných akcích a aktualitách? Napište nám na mail galerie@vysoke-myto.cz a my si vás zařadíme do adresáře, aby vám už nic neuteklo.

Vyhledávání