Gps výstavní premiéra byla úspěšná

K2_čtPMCESTE_dubna+0200RdubPMCEST_1C3

5. července proběhla v okolí Vysokého Mýta a Luže výjimečná výstava, která se stala světovou premiérou v tomto způsobu prezentace umění. Na přesných gps souřadnicích, pod širým nebem, byly pro pěší, cyklisty i motoristy (kterých bylo celkem asi 250) v okruhu asi 25 km umístěny obrazy, které na Vysokomýtsku, Lužsku a Litomyšlsku ve 30. a 40. letech 20. století maloval krajinář Bohumil Knyttl (1903-1977). Interaktivní mapa je k dispozici ZDE, další informace na gpsknyttl.vmyto.cz

Výstava byla první z řady alternativních výstavních počinů, které galerie slíbila pořádat po dobu své rekonstrukce. Pořádala ji Městská galerie Vysoké Mýto ve spolupráci se společnostmi Artefactes a Alterprodukt, městy Luže a Vysoké Mýto a vesnicemi Brteč, Pustina a Střemošice.  Akce se konala u příležitosti oslav 750. výročí založení Vysokého Mýta a stala se  také součástí letošního ročníku výtvarného festivalu Smetanova výtvarná Litomyšl.

65 roku kniha

Vysoké Mýto v obrazech

Městská galerie vydala ke svým 65. narozeninám obrazovou publikaci s pohledy na Mýto. Vytvořili je profesionální i amatérští malíři v uplynulém století. Kromě umělecké hodnoty mají i tu dokumentační, kdy zaznamenávají proměny města. Katalog je rozdělen do několika sekcí: panoramata, věže, uličky a život v centru. K dostání je za 250 korun v infocentru.

Informace

  • Betlémy a zimní obrazy ve foyer

    Betlémy z Třebechovic a obrazy se zimní tematikou ze sbírek Městské galerie Vysoké Mýto si můžete prohlédnout po celý advent v infocentru. Přijďte se k nám vánočně naladit. Vstup je volný. 

Vyhledávání