Gps výstavní premiéra byla úspěšná

K2_čtPMCESTE_dubna+0200RdubPMCEST_1C3

5. července proběhla v okolí Vysokého Mýta a Luže výjimečná výstava, která se stala světovou premiérou v tomto způsobu prezentace umění. Na přesných gps souřadnicích, pod širým nebem, byly pro pěší, cyklisty i motoristy (kterých bylo celkem asi 250) v okruhu asi 25 km umístěny obrazy, které na Vysokomýtsku, Lužsku a Litomyšlsku ve 30. a 40. letech 20. století maloval krajinář Bohumil Knyttl (1903-1977). Interaktivní mapa je k dispozici ZDE, další informace na gpsknyttl.vmyto.cz

Výstava byla první z řady alternativních výstavních počinů, které galerie slíbila pořádat po dobu své rekonstrukce. Pořádala ji Městská galerie Vysoké Mýto ve spolupráci se společnostmi Artefactes a Alterprodukt, městy Luže a Vysoké Mýto a vesnicemi Brteč, Pustina a Střemošice.  Akce se konala u příležitosti oslav 750. výročí založení Vysokého Mýta a stala se  také součástí letošního ročníku výtvarného festivalu Smetanova výtvarná Litomyšl.

Fragile Ivko - Ivana Majvaldová

Informace

  • Petra Šplíchalová Za vodou

    Na léta prožitá ve Velké Británii zavzpomíná prostřednictvím svých snímků vysokomýtská fotografka Petra Šplíchalová. Ta s fotoaparátem britské ostrovy nejen procestovala, ale díky své profesi se dostala na místa, kam se obyčejný smrtelník hned tak nepodívá. Výstava začne 27. 6. v 18 hodin.

  • Galerijní noc zahájila čtyři výstavy

    O letošní vysokomýtské Galerijní noci se otevřely čtyři výstavy - ve zvonici, v sále, ve foyer a ve sklepení. Zněla hudba i autorská poezie. Večer plný kultury se vydařil.

Vyhledávání