Gps výstavní premiéra byla úspěšná

K2_čtPMCESTE_dubna+0200RdubPMCEST_1C3

5. července proběhla v okolí Vysokého Mýta a Luže výjimečná výstava, která se stala světovou premiérou v tomto způsobu prezentace umění. Na přesných gps souřadnicích, pod širým nebem, byly pro pěší, cyklisty i motoristy (kterých bylo celkem asi 250) v okruhu asi 25 km umístěny obrazy, které na Vysokomýtsku, Lužsku a Litomyšlsku ve 30. a 40. letech 20. století maloval krajinář Bohumil Knyttl (1903-1977). Interaktivní mapa je k dispozici ZDE, další informace na gpsknyttl.vmyto.cz

Výstava byla první z řady alternativních výstavních počinů, které galerie slíbila pořádat po dobu své rekonstrukce. Pořádala ji Městská galerie Vysoké Mýto ve spolupráci se společnostmi Artefactes a Alterprodukt, městy Luže a Vysoké Mýto a vesnicemi Brteč, Pustina a Střemošice.  Akce se konala u příležitosti oslav 750. výročí založení Vysokého Mýta a stala se  také součástí letošního ročníku výtvarného festivalu Smetanova výtvarná Litomyšl.

Hudba v galerii 2023

Informace

  • Barvy a jejich tajemství

    Výstava, která bude od 20. 10. do 20. 11. k vidění v Turistickém informačním centru, přiblíží divákovi základní malířský materiál – barevné pigmenty, historii jejich objevů a vývoje od dob jeskynních maleb po průmyslovou výrobu barev pro umělce na přelomu 19. a 20. století. 

Vyhledávání