Marta a Pavel Hoškovi Za čárou Doporučený

Za čárou, to je název výstavy Marty a Pavla Hoškových z Vysokého Mýta. Marta představuje v městské galerii své jemné kresby a malby, Pavel prostorové objekty z různých materiálů. V takovém rozsahu spolu manželé vystavují poprvé.

Ač oba rodilí Moraváci, usadili se před dvěma dekádami ve Vysokém Mýtě. Marta učí na zdejším gymnáziu výtvarnou výchovu. Vede svůj Ateliér pod střechou pro zájemce z veřejnosti. Je aktivní členkou spolku proMejto, který se zabývá urbanismem a architekturou ve městě. Pavel vyučuje v přípravném ateliéru pro specializované obory kresbu a modelování na fakultě restaurování v Litomyšli. Je autorem památníku připomínající 125 let od prvního veřejného basketbalového zápasu v Čechách umístěného na budově gymnázia ve Vysokém Mýtě. Oba se věnují své autorské tvorbě.

Poznali se na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, odkud vedly jejich kroky po maturitě do Prahy. Marta studovala v Ateliéru veškerého sochařství u Kurta Gebauera na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, Pavel absolvoval Akademii výtvarných umění v sochařském ateliéru Jindřicha Zeithammla.

Iveta Danko, kurátorka MG

Dílo měsíce

51fccc7d7519fea84c85898572d90843 XL

Informace

  • Antonín Hošek sólo i s kapelou

    Absolventský koncert Antonína Hoška se koná v úterý 20. června od 18.30 hodin v sále městské galerie. Šestnáctiletý muzikant se publiku představí hrou na pozoun a kytaru. Oba obory studuje od malička na vysokomýtské ZUŠ. Ve druhé části programu vystoupí jako písničkář se svou kapelou Topeto. 

Vyhledávání