Marta a Pavel Hoškovi Za čárou Doporučený

Za čárou, to je název výstavy Marty a Pavla Hoškových z Vysokého Mýta. Marta představuje v městské galerii své jemné kresby a malby, Pavel prostorové objekty z různých materiálů. V takovém rozsahu spolu manželé vystavují poprvé.

Ač oba rodilí Moraváci, usadili se před dvěma dekádami ve Vysokém Mýtě. Marta učí na zdejším gymnáziu výtvarnou výchovu. Vede svůj Ateliér pod střechou pro zájemce z veřejnosti. Je aktivní členkou spolku proMejto, který se zabývá urbanismem a architekturou ve městě. Pavel vyučuje v přípravném ateliéru pro specializované obory kresbu a modelování na fakultě restaurování v Litomyšli. Je autorem památníku připomínající 125 let od prvního veřejného basketbalového zápasu v Čechách umístěného na budově gymnázia ve Vysokém Mýtě. Oba se věnují své autorské tvorbě.

Poznali se na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, odkud vedly jejich kroky po maturitě do Prahy. Marta studovala v Ateliéru veškerého sochařství u Kurta Gebauera na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, Pavel absolvoval Akademii výtvarných umění v sochařském ateliéru Jindřicha Zeithammla.

Iveta Danko, kurátorka MG

Fragile Ivko - Ivana Majvaldová

Informace

  • Galerijní noc zahájila čtyři výstavy

    O letošní vysokomýtské Galerijní noci se otevřely čtyři výstavy - ve zvonici, v sále, ve foyer a ve sklepení. Zněla hudba i autorská poezie. Večer plný kultury se vydařil.

Vyhledávání