Výstava vonící jarem

Výstavu nazvanou Rozkvetlá si až do Velikonoc prohlédnou návštěvníci v Turistickém informačním centru. Soubor květinových zátiší ze sbírek Městské galerie představuje širokou škálu autorů i technik.

V Turistickém informačním centru na náměstí Přemysla Otakara II. už je cítit jaro. Spíše než čichem ho však můžete vnímat očima. Při vstupu do foyer vás totiž zaujme Rozkvetlá výstava obrazů. Jedná se o díla z depozitáře Městské galerie, která sídlí v téže budově. Loni na jaře ve vstupní hale připravily její pracovnice expozici nazvanou Máj – lásky čas, nyní představují malby, kresby a grafiky s květinovou tematikou.

Zátiší s květinami jsou pro autory častým motivem. Mistr v tom byl například vysokomýtský Václav Peřina, jehož kytice dodnes visí v mnoha zdejších domácnostech. Na výstavě, která potrvá do začátku dubna, si můžete prohlédnout díla již zmíněného Václava Peřiny, ale rovněž Emanuela Frinty, Václava Bubeníčka, Ladislava Čepeláka a mnoha dalších. Vstup je volný. (ida)

Na úvodní fotografii Kytice od Emanuela Frinty, olej na plátně. Foto: archiv MG

jaro25

Informace

  • Srdce generací pokračuje

    Projekt Srdce generací, kdy teenageři navštěvovali seniory v Domě pokojného stáří Naděje, aby s nimi sdíleli jejich životní příběhy, pokračuje výstavou ve foyer galerie. Přístupná je zdarma během otvírací doby infocentra, a to až do neděle 4. 5.

  • O Velikonočním pondělí galerie zavřena

    Během nadcházejících svátků můžete navštívit Městskou galerii Vysoké Mýto každý den od 10 do 17 hodin, pouze na Velikonoční pondělí máme zavřeno. Těšíme se na vás.

  • Pohádkový tábor v galerii

    Příměstský tábor v galerii, tentokrát v pohádkovém duchu, pro děti prvního stupně základní školy se koná od 14. do 18. 7. V částce 1 800 korun (sourozenecká dvojice 3 300 korun) jsou zahrnuty pomůcky, materiál, obědy i cestovné. Přihlášení a bližší informace mailem na adrese: galerie@vysoke-myto.cz.

Vyhledávání