Vaťa Andrle na cestách

pátek, 17. května 2024 - neděle, 16. června 2024

Vysokomýtský cestovatel Vaťa Andrle vystavuje v městské galerii 2 x 62 fotografií ze zemí, kterých dosud stihl navštívit 124. Číslo 62 je pro autora symbolické. Narodil se totiž roku 1962, tudíž letos také slaví své 62. narozeniny. 

Expozice vás provede všemi kontinenty, kam autor v uplynulých třech dekádách zamířil s fotoaparátem.

Poprvé se za hranice Vaťa Andrle podíval jako tříletý, když jel s rodiči na dovolenou do Maďarska. Touhu po poznání dalekých krajů měl vždy, intenzivně však začal létat po světě až po pádu železné opony. První velkou výpravu podnikl hned v 90. roce do Číny. Je rád, že se podíval do Súdánu, Jemenu či Iránu ještě v době, kdy se tam nemusel bát o svůj život. Nejvzdálenější navštívenou destinací byla Antarktida.

Nejčastěji objevuje neznámé končiny s partou kamarádů, v posledních letech se k němu přidávají i tři dospělé dcery.

Na jeho cestách nikdy nesmí chybět fotoaparát. Dokumentuje přírodu, památky, zvířata a tamní obyvatele. Ve vysokomýtské galerii vystavuje své snímky už pošesté.

Iveta Danko, kurátorka MG

Další informace

 • termín konání:pátek, 17. května 2024 - neděle, 16. června 2024

Fragile Ivko - Ivana Majvaldová

Informace

 • Beseda k 30. výročí Čermákova Mýta

  Beseda v sále galerie, která se koná v sobotu 25. 5. od 10 hodin, uzavře na hodinu výstavu. Setkání s Josefem Mlíkou, zakladatelem festivalu dětských dechových hudeb Čermákovo Vysoké Mýto, je součástí jeho 30. ročníku. 

 • ZUŠ OPEN v sále galerie

  Výstavní sál se v úterý 28. 5. stane součástí festivalu ZUŠ OPEN. Od 15 do 17 hodin zde ke klavíru usednou žáci Vlastimila Jurčíka. V tomto čase je vstup do vysokomýtské galerie zdarma.

 • Petra Šplíchalová Za vodou

  Na léta prožitá ve Velké Británii zavzpomíná prostřednictvím svých snímků vysokomýtská fotografka Petra Šplíchalová. Ta s fotoaparátem britské ostrovy nejen procestovala, ale díky své profesi se dostala na místa, kam se obyčejný smrtelník hned tak nepodívá. Výstava začne 27. 6. v 18 hodin.

 • Galerijní noc zahájila čtyři výstavy

  O letošní vysokomýtské Galerijní noci se otevřely čtyři výstavy - ve zvonici, v sále, ve foyer a ve sklepení. Zněla hudba i autorská poezie. Večer plný kultury se vydařil.

Vyhledávání