Humor nezná hranice

Svou první samostatnou výstavou ve foyer vysokomýtské galerie se veřejnosti představuje nadějný ilustrátor Šimon Škrabal. V prostorách infocentra si návštěvníci prohlédnou soubor velkoformátových kreseb a několik komiksů. 

Jednadvacetiletý Šimon Škrabal ze Džbánova svým talentem zaujal již jako student Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí, kde se věnoval grafickému designu. V současné době studuje komiks a ilustraci pro děti na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Výstava nazvaná Humor nezná hranice ve foyer Turistického informačního centra je jeho první samostatnou prezentací. Ve volném čase se věnuje autorskému komiksu, kresbě a malbě, současně ilustruje pro džbánovskou kroniku. Zajímají ho zločiny, horrorové náměty, figura, nekorektní humor, životy slavných a dějiny heavy metalu.

Hudba v galerii 2023

Informace

  • Barvy a jejich tajemství

    Výstava, která je k vidění v Turistickém informačním centru, přiblížuje divákovi základní malířský materiál – barevné pigmenty, historii jejich objevů a vývoje od dob jeskynních maleb po průmyslovou výrobu barev pro umělce na přelomu 19. a 20. století. Zapůjčena je z Muzea Orlických hor v Rychnově n. K.

Vyhledávání