Humor nezná hranice

Svou první samostatnou výstavou ve foyer vysokomýtské galerie se veřejnosti představuje nadějný ilustrátor Šimon Škrabal. V prostorách infocentra si návštěvníci prohlédnou soubor velkoformátových kreseb a několik komiksů. 

Jednadvacetiletý Šimon Škrabal ze Džbánova svým talentem zaujal již jako student Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí, kde se věnoval grafickému designu. V současné době studuje komiks a ilustraci pro děti na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Výstava nazvaná Humor nezná hranice ve foyer Turistického informačního centra je jeho první samostatnou prezentací. Ve volném čase se věnuje autorskému komiksu, kresbě a malbě, současně ilustruje pro džbánovskou kroniku. Zajímají ho zločiny, horrorové náměty, figura, nekorektní humor, životy slavných a dějiny heavy metalu.

Fragile Ivko - Ivana Majvaldová

Informace

  • Petra Šplíchalová Za vodou

    Na léta prožitá ve Velké Británii zavzpomíná prostřednictvím svých snímků vysokomýtská fotografka Petra Šplíchalová. Ta s fotoaparátem britské ostrovy nejen procestovala, ale díky své profesi se dostala na místa, kam se obyčejný smrtelník hned tak nepodívá. Výstava začne 27. 6. v 18 hodin.

  • Galerijní noc zahájila čtyři výstavy

    O letošní vysokomýtské Galerijní noci se otevřely čtyři výstavy - ve zvonici, v sále, ve foyer a ve sklepení. Zněla hudba i autorská poezie. Večer plný kultury se vydařil.

Vyhledávání