I. KabU: čtyři desítky výtvarníků

I. Kabinet umění, který začal během Noci v galerii v hlavních výstavních prostorách, představuje tvorbu třiačtyřiceti výtvarných umělců z Vysokého Mýta a okolí.

Kabinet umění neboli KabU je přehlídka, která volně navazuje na Salon malířů Vysokomýtska, který uplynulých dvacet let pořádal spolek Triangl. Návštěvníci si prohlédnou obrazy, sochy a keramiku více i méně známých autorů z regionu. Přehlídka je pestrá co do technik a zpracovaných témat, tak rovněž generačně – nejmladší vystavující jsou vysokoškoláci studující umění, nejstarší už dávno oslavili osmdesátiny. Svoji tvorbu představují profesionálové i autodidakti. 

Fragile Ivko - Ivana Majvaldová

Informace

  • Petra Šplíchalová Za vodou

    Na léta prožitá ve Velké Británii zavzpomíná prostřednictvím svých snímků vysokomýtská fotografka Petra Šplíchalová. Ta s fotoaparátem britské ostrovy nejen procestovala, ale díky své profesi se dostala na místa, kam se obyčejný smrtelník hned tak nepodívá. Výstava začne 27. 6. v 18 hodin.

  • Galerijní noc zahájila čtyři výstavy

    O letošní vysokomýtské Galerijní noci se otevřely čtyři výstavy - ve zvonici, v sále, ve foyer a ve sklepení. Zněla hudba i autorská poezie. Večer plný kultury se vydařil.

Vyhledávání