Staňte se umělci s paletou i sprejem

Během oslav šedesátých narozenin galerie představíme umění v jeho různých podobách. A to nejen, že se na něj budete dívat, ale sami se stanete umělci, budete-li chtít. Chystáme malování v plenéru i Graffiti jam.

Příležitost tvořit dostanou různé věkové i zájmové skupiny.

V květnu a červnu dáme v galerii prostor školákům, pro něž připravujeme tematické výtvarné dílny inspirované dílem Radka Pilaře. Průvodcem nám v nich bude Rumcajs.

V druhé polovině září přijde řada na příznivce palety a štětce. Při malování v plenéru nás budou provázet výtvarníci ze sdružení Triangl, kteří na místě začátečníkům poradí se základní stavbou obrazu, kompozicí i barevnou skladbou. Neváhejte a staňte se i vy na jeden den malířem.

Pokud byste rádi místo štětce nebo pastelu použili pro své umělecké vyjádření barvu ve spreji, dostanete příležitost. Další zářiový víkend totiž pořádáme ve Vysokém Mýtě Graffiti jam. Ve spolupráci se street artovými profesionály proměníme nevzhledné podchody pod R35 v umělecké dílo. Přidat se mohou i úplní laici, kteří nikdy nedrželi sprej v ruce. I jim se dostane instruktáže, jak na to.

Galerie ve Zvonici na náměstí Otmara Vaňorného probudíme ze zimního spánku výstavou Ohlédnutí.Je plánována v termínu 21. 5. až  2. 7. a připomenout by veřejnosti měla ty, kteří stáli u zrodu galerie nebo výrazně obohatili její sbírky svými obrazy.

O prázdninách (7. 7. – 27. 8) bude svoji tvorbu prezentovat Bohuslav Doležal, pražský výtvarník, který vyrůstal ve Vysokém Mýtě. A společně s ním vystaví svoji keramiku choceňský Libor Suchánek.

Vysočina 2017 se jmenuje výstava, která ukončí sezonu na Zvonici. Od 2. 9. do 1. 10. zde spatříte malbu, grafiku i plastiku členů Sdružení výtvarných umělců Vysočiny.

Další výstavy menšího formátu pro vás připravujeme ve spolupráci s Turistickým informačním centrem ve vstupní hale Městské galerie na náměstí Přemysla Otakara II. Již nyní si tedy můžete poznačit do kalendáře:

Přehrady (31. 1. – 12. 3.) - výstava ke 120. výročí VOŠ a SŠ stavební

Eva Kopicová a Eva Kaplanová (1. 4. – 8. 5.) - šperky a obrazy

Absolventi ZUŠ (19. 5. – 18. 6.) – závěrečné práce žáků nejvyšších ročníků

Romarising / romské obrození (28. 6. – 3. 9.) – fotografické příběhy

Obraz mého srdce (9. 9. – 24. 9.) – oblíbená díla mýtských osobností

Jaroslava Tomišková (28. 9. – 26. 10.) - obrazy

8. salon výtvarníků Vysokomýtska aneb Triangl slaví patnáctiny (29. 10. – 26. 11.) - fotografie

Betlémy (30. 11. – 25. 1. 2018)

Těšíme se s vámi na viděnou při některé ze zmíněných akcí. Přejete-li si dostávat pozvánky na ně přímo do mailu, stačí poslat pouze zprávu na adresu galerie@vysoke-myto.cz a do předmětu uvést „pozvánky“.

Iveta Danko, kurátorka MG

Fragile Ivko - Ivana Majvaldová

Informace

  • Galerijní noc zahájila čtyři výstavy

    O letošní vysokomýtské Galerijní noci se otevřely čtyři výstavy - ve zvonici, v sále, ve foyer a ve sklepení. Zněla hudba i autorská poezie. Večer plný kultury se vydařil.

Vyhledávání