Staňte se umělci s paletou i sprejem

Během oslav šedesátých narozenin galerie představíme umění v jeho různých podobách. A to nejen, že se na něj budete dívat, ale sami se stanete umělci, budete-li chtít. Chystáme malování v plenéru i Graffiti jam.

Příležitost tvořit dostanou různé věkové i zájmové skupiny.

V květnu a červnu dáme v galerii prostor školákům, pro něž připravujeme tematické výtvarné dílny inspirované dílem Radka Pilaře. Průvodcem nám v nich bude Rumcajs.

V druhé polovině září přijde řada na příznivce palety a štětce. Při malování v plenéru nás budou provázet výtvarníci ze sdružení Triangl, kteří na místě začátečníkům poradí se základní stavbou obrazu, kompozicí i barevnou skladbou. Neváhejte a staňte se i vy na jeden den malířem.

Pokud byste rádi místo štětce nebo pastelu použili pro své umělecké vyjádření barvu ve spreji, dostanete příležitost. Další zářiový víkend totiž pořádáme ve Vysokém Mýtě Graffiti jam. Ve spolupráci se street artovými profesionály proměníme nevzhledné podchody pod R35 v umělecké dílo. Přidat se mohou i úplní laici, kteří nikdy nedrželi sprej v ruce. I jim se dostane instruktáže, jak na to.

Galerie ve Zvonici na náměstí Otmara Vaňorného probudíme ze zimního spánku výstavou Ohlédnutí.Je plánována v termínu 21. 5. až  2. 7. a připomenout by veřejnosti měla ty, kteří stáli u zrodu galerie nebo výrazně obohatili její sbírky svými obrazy.

O prázdninách (7. 7. – 27. 8) bude svoji tvorbu prezentovat Bohuslav Doležal, pražský výtvarník, který vyrůstal ve Vysokém Mýtě. A společně s ním vystaví svoji keramiku choceňský Libor Suchánek.

Vysočina 2017 se jmenuje výstava, která ukončí sezonu na Zvonici. Od 2. 9. do 1. 10. zde spatříte malbu, grafiku i plastiku členů Sdružení výtvarných umělců Vysočiny.

Další výstavy menšího formátu pro vás připravujeme ve spolupráci s Turistickým informačním centrem ve vstupní hale Městské galerie na náměstí Přemysla Otakara II. Již nyní si tedy můžete poznačit do kalendáře:

Přehrady (31. 1. – 12. 3.) - výstava ke 120. výročí VOŠ a SŠ stavební

Eva Kopicová a Eva Kaplanová (1. 4. – 8. 5.) - šperky a obrazy

Absolventi ZUŠ (19. 5. – 18. 6.) – závěrečné práce žáků nejvyšších ročníků

Romarising / romské obrození (28. 6. – 3. 9.) – fotografické příběhy

Obraz mého srdce (9. 9. – 24. 9.) – oblíbená díla mýtských osobností

Jaroslava Tomišková (28. 9. – 26. 10.) - obrazy

8. salon výtvarníků Vysokomýtska aneb Triangl slaví patnáctiny (29. 10. – 26. 11.) - fotografie

Betlémy (30. 11. – 25. 1. 2018)

Těšíme se s vámi na viděnou při některé ze zmíněných akcí. Přejete-li si dostávat pozvánky na ně přímo do mailu, stačí poslat pouze zprávu na adresu galerie@vysoke-myto.cz a do předmětu uvést „pozvánky“.

Iveta Danko, kurátorka MG

65 roku kniha

Vysoké Mýto v obrazech

Městská galerie vydala ke svým 65. narozeninám obrazovou publikaci s pohledy na Mýto. Vytvořili je profesionální i amatérští malíři v uplynulém století. Kromě umělecké hodnoty mají i tu dokumentační, kdy zaznamenávají proměny města. Katalog je rozdělen do několika sekcí: panoramata, věže, uličky a život v centru. K dostání je za 250 korun v infocentru.

Informace

  • Silnice R35 z pohledu studentů

    Téma „Vysoké Mýto - R35 - Litomyšl“ zpracovali studenti ateliéru Architektura 4 z Vysoké školy uměleckoprůmyslové a vy se nyní můžete podívat, jak se s problematikou vypořádali. Ve vstupní hale galerie se v pátek 30. 9. v 18 hodin uskuteční veřejná prezentace projektů.

  • Recitál Beaty Hlavenkové

    V sále galerie vystoupí se svým klavírním recitálem Beata Hlavenková. Komorní vystoupení inspirované poezií se koná ve čtvrtek 6. 10. v 19.30. Vstupenky lze koupit v infocentru i on-line.

  • Pocta zakladateli města

    Deset let od instalace pomníku Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě připomíná komorní výstava ve foyer galerie. Pokřtěna byla publikace mapující vznik sochy.

Vyhledávání