David Chadima vystavuje ve foyer

K2_poPMCESTE_března+0200RbřePMCEST_0C3

U stolu, Ochutnejte nebo třeba Dobrou chuť i tak by se mohla jmenovat výstava z malířské tvorby vysokomýtského rodáka Davida Chadimy. Větší část expozice ve foyer galerie totiž tvoří akvarely s námětem pochutin. 

Kromě zmíněného souboru si prohlédnete také portréty a krajinu zachycenou olejem. Expozici doplňují reportáže z Dvorečků, což jsou každoroční výstavy pod širým nebem a také v nich uvidíte autora přímo v akci. Na videu je zachycen, jak tvoří nástěnné malby v kavárně, ve školce, v hasičské zbrojnici… Právě jeho interiérové malby znají hosté například U Bakaláře nebo v La Case.

Sedmatřicetiletý David Chadima zdědil talent po svém otci Josefovi, který se věnuje krajinomalbě. Výtvarné umění je jeho velkým koníčkem, intenzivně se malování věnuje od roku 2008, zčásti i profesně. Po té, co absolvoval Vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli se zaměřením na výtvarnou výchovu, nastoupil do volnočasového střediska Mikádo, kde učil malbě a kresbě. V současnosti pracuje jako vychovatel v domově mládeže v Chocni, kde mimo jiné vyučuje kresbu a malbu. „Považuji se spíše za samouka, i přes výtvarné základy na pedagogické škole a krátké soukromé studium u Filipa Dvorského,“ říká David Chadima.

Výstava je přístupná denně během otevírací doby Turistického informačního centra, což je ve všední den od 8.30 do 17 hodin, o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin. Vstup na ni je volný.

Fragile Ivko - Ivana Majvaldová

Informace

  • Galerijní noc zahájila čtyři výstavy

    O letošní vysokomýtské Galerijní noci se otevřely čtyři výstavy - ve zvonici, v sále, ve foyer a ve sklepení. Zněla hudba i autorská poezie. Večer plný kultury se vydařil.

Vyhledávání