Francouzské epigrafy mezi obrazy

K2_útPMCETE_ledna+0100RledPMCET_0C3

Kruh přátel hudby při Městské galerii zahájí sezonu posluchačsky atraktivním, ryze francouzským programem s názvem Épigraphes françaises. Vystoupí zpěvačka Radka Rubešová (mezzosoprán) a kytarista Michal Svoboda

V jejich podání uslyšíte program složený z děl například Georgese Bizeta, Françoise Couperina, Gabriela Faurého, Francise Poulenca či Rolanda Dyense.

Michal Svoboda, absolvent pardubické konzervatoře, studoval na hudební akademii ve Vídni u světově renomovaného kytarového virtuóze Alexandera Sweteho, jemuž nyní dělá asistenta. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů v Česku i v zahraničí, zaznamenal i několik úspěchů na mezinárodních kytarových soutěžích. Rakouská ORF ho angažovala do koncertního cyklu „Talenti v rádiu“ (Talente im Funkhaus). Tyto koncerty jsou spolu s portrétem vystupujících pravidelně vysílány v rakouském rozhlasu. V roce 2017 vyšlo ve vydavatelství ArcoDiva jeho debutové studiové album s názvem „la búsqueda“.

Radka Rubešová zahájila svá hudební studia v Litomyšli, kde navštěvovala hodiny klavíru a sólového zpěvu. Dále pokračovala studiem sólového zpěvu na Konzervatoři Pardubice. Rok před absolutoriem byla přijata na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, kde absolvovala magisterské studium u slovenské mezzosopranistky Marty Beňačkové. Další profesionální zkušenosti získala na studijní stáži ve francouzském Strasbougu, kde se kromě klasického zpěvu věnovala i muzikálovému herectví a jazzu. Jako sólistka spolupracuje s několika sbory a hudebními tělesy, založila Chanson Trio Coucou, specializující se na klasickou interpretaci francouzských chansonů. Učí v Pardubicích na konzervatoři a ZUŠ.

Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru za 220 korun, zahrnují rovněž sklenku vína a prohlídku výstavy o přestávce. (ida) 

noc v galerii plakat 022

Informace

  • Hledáme stopy Běly Kašparové

    Máte obraz od vysokomýtské rodačky Albíny (Běly) Kašparové Riegrové (1901-1967)? Pokud ano, budeme rádi, zapůjčíte-li nám ho koncem roku na výstavu. Uvítáme i vzpomínky na ni.

  • Galerijní noc především pro děti

    Galerijní noc, která se ve Vysokém Mýtě uskuteční v pátek 24. 6., bude letos primárně určena dětem. Setkají se na ní s loutkami, dobrodružstvím, prací svých vrstevníků, poslechnou si koncert, zasoutěží si, vyšlápnou na věže...

Vyhledávání