Betlémy k vidění až do Hromnic

K2_neAMCETE_listopadu+0100RlisAMCET_0C3

Výstava betlémů ve vstupní hale galerie doprovází vánoční čas. Letos se mohou návštěvníci v infocentru potěšit betlémskými scenériemi ze sbírek Muzea Vysočiny Třebíč.

 

Exponátům vévodí více než dva metry dlouhý a metr a půl vysoký betlém Josefa Pokorného. Spolu s ním poselství Vánoc připomínají skříňové betlémy. Prohlédnout si je mohou zájemci po celý adventní čas, během svátků a ještě v lednu. Výstava potrvá tradičně až do Hromnic.

Pohledem na betlém se můžete potěšit i po zavírací době infocentra. Jeho okna totiž stejně jako před rokem zdobí keramický betlém, který vytvořily v průběhu roku 2020 členky spolku variace vm s přispěním veřejnosti.

Vysokomýtský betlém je originální – kulisy jsou totiž inspirované architekturou Vysokého Mýta. A kromě Josefa, Marie, Ježíška, andělů či pastýřů v něm můžete spatřit třeba krokodýla. Při tvorbě zkrátka měla fantazie volné pole působnosti. Betlém je osvícen a kolemjdoucím zpříjemní podvečerní vycházku.

PF 2023

Oldřich Blažíček: Zimní motiv, 1950, kvaš, karton, 31 x 43 cm

Krásné vánoční svátky a pokojný vstup do nového roku přejí zaměstnanci Městské galerie Vysoké Mýto.

Oldřich Blažíček: Zimní motiv, 1950, kvaš, karton, 31 x 43 cm

Informace

  • Abonentky na komorní koncerty v prodeji

    Komorní koncerty mezi obrazy nesou v jarní sezoně podtitul Dva světy - jeden svět. Během tří vystoupení zazní stará i soudobá klasická hudba. Abonentka stojí 600 korun, vstupenka na jednotlivý koncert 220 korun. Vstup ve společenském oděvu.

Vyhledávání