Betlémy k vidění až do Hromnic

K2_neAMCETE_listopadu+0100RlisAMCET_0C3

Výstava betlémů ve vstupní hale galerie doprovází vánoční čas. Letos se mohou návštěvníci v infocentru potěšit betlémskými scenériemi ze sbírek Muzea Vysočiny Třebíč.

 

Exponátům vévodí více než dva metry dlouhý a metr a půl vysoký betlém Josefa Pokorného. Spolu s ním poselství Vánoc připomínají skříňové betlémy. Prohlédnout si je mohou zájemci po celý adventní čas, během svátků a ještě v lednu. Výstava potrvá tradičně až do Hromnic.

Pohledem na betlém se můžete potěšit i po zavírací době infocentra. Jeho okna totiž stejně jako před rokem zdobí keramický betlém, který vytvořily v průběhu roku 2020 členky spolku variace vm s přispěním veřejnosti.

Vysokomýtský betlém je originální – kulisy jsou totiž inspirované architekturou Vysokého Mýta. A kromě Josefa, Marie, Ježíška, andělů či pastýřů v něm můžete spatřit třeba krokodýla. Při tvorbě zkrátka měla fantazie volné pole působnosti. Betlém je osvícen a kolemjdoucím zpříjemní podvečerní vycházku.

Dílo měsíce

51fccc7d7519fea84c85898572d90843 XL

Informace

  • Antonín Hošek sólo i s kapelou

    Absolventský koncert Antonína Hoška se koná v úterý 20. června od 18.30 hodin v sále městské galerie. Šestnáctiletý muzikant se publiku představí hrou na pozoun a kytaru. Oba obory studuje od malička na vysokomýtské ZUŠ. Ve druhé části programu vystoupí jako písničkář se svou kapelou Topeto. 

Vyhledávání