Betlémy k vidění až do Hromnic

K2_neAMCETE_listopadu+0100RlisAMCET_0C3

Výstava betlémů ve vstupní hale galerie doprovází vánoční čas. Letos se mohou návštěvníci v infocentru potěšit betlémskými scenériemi ze sbírek Muzea Vysočiny Třebíč.

 

Exponátům vévodí více než dva metry dlouhý a metr a půl vysoký betlém Josefa Pokorného. Spolu s ním poselství Vánoc připomínají skříňové betlémy. Prohlédnout si je mohou zájemci po celý adventní čas, během svátků a ještě v lednu. Výstava potrvá tradičně až do Hromnic.

Pohledem na betlém se můžete potěšit i po zavírací době infocentra. Jeho okna totiž stejně jako před rokem zdobí keramický betlém, který vytvořily v průběhu roku 2020 členky spolku variace vm s přispěním veřejnosti.

Vysokomýtský betlém je originální – kulisy jsou totiž inspirované architekturou Vysokého Mýta. A kromě Josefa, Marie, Ježíška, andělů či pastýřů v něm můžete spatřit třeba krokodýla. Při tvorbě zkrátka měla fantazie volné pole působnosti. Betlém je osvícen a kolemjdoucím zpříjemní podvečerní vycházku.

65 roku kniha

Vysoké Mýto v obrazech

Městská galerie vydala ke svým 65. narozeninám obrazovou publikaci s pohledy na Mýto. Vytvořili je profesionální i amatérští malíři v uplynulém století. Kromě umělecké hodnoty mají i tu dokumentační, kdy zaznamenávají proměny města. Katalog je rozdělen do několika sekcí: panoramata, věže, uličky a život v centru. K dostání je za 250 korun v infocentru.

Informace

  • Silnice R35 z pohledu studentů

    Téma „Vysoké Mýto - R35 - Litomyšl“ zpracovali studenti ateliéru Architektura 4 z Vysoké školy uměleckoprůmyslové a vy se nyní můžete podívat, jak se s problematikou vypořádali. Ve vstupní hale galerie se v pátek 30. 9. v 18 hodin uskuteční veřejná prezentace projektů.

  • Recitál Beaty Hlavenkové

    V sále galerie vystoupí se svým klavírním recitálem Beata Hlavenková. Komorní vystoupení inspirované poezií se koná ve čtvrtek 6. 10. v 19.30. Vstupenky lze koupit v infocentru i on-line.

  • Pocta zakladateli města

    Deset let od instalace pomníku Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě připomíná komorní výstava ve foyer galerie. Pokřtěna byla publikace mapující vznik sochy.

Vyhledávání