Betlémy k vidění až do Hromnic

K2_neAMCETE_listopadu+0100RlisAMCET_0C3

Výstava betlémů ve vstupní hale galerie doprovází vánoční čas. Letos se mohou návštěvníci v infocentru potěšit betlémskými scenériemi ze sbírek Muzea Vysočiny Třebíč.

 

Exponátům vévodí více než dva metry dlouhý a metr a půl vysoký betlém Josefa Pokorného. Spolu s ním poselství Vánoc připomínají skříňové betlémy. Prohlédnout si je mohou zájemci po celý adventní čas, během svátků a ještě v lednu. Výstava potrvá tradičně až do Hromnic.

Pohledem na betlém se můžete potěšit i po zavírací době infocentra. Jeho okna totiž stejně jako před rokem zdobí keramický betlém, který vytvořily v průběhu roku 2020 členky spolku variace vm s přispěním veřejnosti.

Vysokomýtský betlém je originální – kulisy jsou totiž inspirované architekturou Vysokého Mýta. A kromě Josefa, Marie, Ježíška, andělů či pastýřů v něm můžete spatřit třeba krokodýla. Při tvorbě zkrátka měla fantazie volné pole působnosti. Betlém je osvícen a kolemjdoucím zpříjemní podvečerní vycházku.

noc v galerii plakat 022

Informace

  • Hledáme stopy Běly Kašparové

    Máte obraz od vysokomýtské rodačky Albíny (Běly) Kašparové Riegrové (1901-1967)? Pokud ano, budeme rádi, zapůjčíte-li nám ho koncem roku na výstavu. Uvítáme i vzpomínky na ni.

  • Galerijní noc především pro děti

    Galerijní noc, která se ve Vysokém Mýtě uskuteční v pátek 24. 6., bude letos primárně určena dětem. Setkají se na ní s loutkami, dobrodružstvím, prací svých vrstevníků, poslechnou si koncert, zasoutěží si, vyšlápnou na věže...

Vyhledávání