Noc v muzeu a galerii: Zábava a zážitky až do půlnoci

K2_útPMCESTE_května+0200RkvěPMCEST_1C3

Nablýskaná veteránská auta, vernisáže, beseda, koncerty, příjemná páteční noc v historických prostorách bývalého soudu na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě korunovaná ohňostrojem - to je stručná ochutnávka programu, který čeká na návštěvníky Noci v Muzeu českého karosářství a Městské galerii v pátek 20. května. Tento den startuje Festival muzejních nocí, k němuž se po celém Česku připojují více než dvě stovky muzeí a galerií (oficiální stránky akce naleznete zde). Během loňské premiéry ve Vysokém Mýtě navštívilo muzejní a galerijní noc na čtyři sta příchozích (fotogalerie ke zhlédnutí). Stojí za to přijít k nám i letos? Určitě! Čtěte dál.

V 18:20 odstartuje pestrá programová nabídka vernisáží výstavy domácího karikaturisty Marka Simona. Muž, který se stal držitelem ocenění Autor roku 2015, míří se svým humorem na obyčejný život i aktuální domácí a zahraniční dění. A ocenění i ze zahraničí ukazují, že mu rozumí i tito fanoušci vysokomýtského rodáka. 

Komentované prohlídky připravené speciálně pro tuto noc představí nejen expozici cenných automobilů v muzeu, ukáží také tajemná a jindy nepřístupná zákoutí boduvy, která má ve svém rodném listě rok 1433. Jedinečná je cena pro tuto příležitost (30 korun dospělí, 15 korun pro děti a seniory), i možnost, jak se na prohlídku dostat. Je třeba si rezervovat vybraný okruh (muzejní, resp. procházka po budově) na emailové adrese: infocentrum@vysoke-myto.cz. V nabídce jsou tyto časy - prohlídky muzea: 18:45, 19:45, 20:45 a 21:45. Prohlídky budovy startují v těchto časech: 19:15, 20:15, 21:15 a 22:15. Tři šťastlivci z těchto prohlídek pak ochutnají projížďku nočním Vysokým Mýtem v jednom z automobilových veteránů. 

Vše pak doplňuje zahájení výstavní sezony ve Zvonici, kde se představí absolventi místní Základní umělecké školy. V Městské galerii se odehraje beseda s architektem a výtvarníkem Zdeňkem Šindlarem. Hudební doprovod obstarují skupiny Doctor Victor a Four in Van. Žízeň a hlad mít rozhodně nebudete, občerstvení na návštěvníky čeká téměř na každém (muzejním) rohu. A nejsou to všechna překvapení nočního Vysokého Mýta... Třešničkou na dortu bude ohňostroj!

Zaškrtněte si v kalendáři datum pátek 20. května. Podvečerní a večerní program v muzeu, v galerii i v historickém centru města se vyplatí!

Zde přinášíme časový harmonogram celého večera:

18:20 – zahájení vernisáže v Turistickém informačním centru na náměstí Přemysla Otakara II. (kreslíř Marek Simon, držitele ceny Autor roku 2015, který uděluje Česká unie karikaturistů)

18:45 – komentovaná prohlídka Muzea českého karosářství (MČK)

19:15 – komentovaná prohlídka budovy staré radnice/soudu

19:30 – beseda s architektem Zdeňkem Šindlarem  v Městské galerii

19:45 – komentovaná prohlídka MČK

20:15 – komentovaná prohlídka budovy

20:45 – komentovaná prohlídka MČK

21:00 – vernisáž výstavy absolventů ZUŠ ve Zvonici na náměstí Otmara Vaňorného

21.00 – koncert skupiny Doctor Victor na pódiu na náměstí

21:15 – komentovaná prohlídka budovy

21:45 – komentovaná prohlídka Mčk

22:00 – ohňostroj na náměstí Přemysla Otakara II.

22:10 – koncert skupiny Four in Van v Městské galerii

22:15 – komentovaná prohlídka budovy

23:05 – losování výherců na projížďku autoveteránem

23:15 – 00:00 – projížďka výherců

Těšíme se na vás.

PF 2023

Oldřich Blažíček: Zimní motiv, 1950, kvaš, karton, 31 x 43 cm

Krásné vánoční svátky a pokojný vstup do nového roku přejí zaměstnanci Městské galerie Vysoké Mýto.

Oldřich Blažíček: Zimní motiv, 1950, kvaš, karton, 31 x 43 cm

Informace

  • Abonentky na komorní koncerty v prodeji

    Komorní koncerty mezi obrazy nesou v jarní sezoně podtitul Dva světy - jeden svět. Během tří vystoupení zazní stará i soudobá klasická hudba. Abonentka stojí 600 korun, vstupenka na jednotlivý koncert 220 korun. Vstup ve společenském oděvu.

Vyhledávání