Galerie zezelenala na mapě bez bariér

K2_soPMCETE_února+0100RúnoPMCET_1C3

Městská galerie ve Vysokém Mýtě svítí zeleně na mapě, která znázorňuje přístupnost památek pro hendikepované. Projekt „Mapy bez bariér“ (odkaz zde) umožní lidem s omezenou pohyblivostí lepší plánování výletů a dovolených. Odborní pracovníci osobně zmapovali přístupnost bezmála 600 objektů po celé republice. Největší část jich na mapě svítí červeně, což znamená, že jsou pro hendikepované prakticky nepřístupné. Oranžové označení znamená, že je při návštěvě nutná asistence, a zelená signalizuje, že mohou bez obav vyrazit sami.

Projekt vychází z reálné poptávky postižených lidí, kteří si aktuálně zjišťují informace o cílových turistických destinacích s velkými obtížemi. Plně mobilní člověk různé bariéry ani nevnímá – zda má památka bezbariérové vstupy, jak je řešeno parkoviště nebo jsou-li na toaletách madla. Takové plánování se však netýká pouze lidí se zdravotním postižením, dostupnost informací o přístupnosti ocení i aktivní senioři, rodiny s kočárky či další skupiny osob s omezenou pohyblivostí.

Schopnosti zvládat různé typy bariér jsou rozdílné, proto jsou kromě barevného symbolu na mapě k dispozici i doplňující informace. U všech objektů je možné rozkliknout detailní popis a zjistit, jaká jsou potenciální omezení, jak je široké schodiště nebo jaký je sklon rampy. (id)

PF 2023

Oldřich Blažíček: Zimní motiv, 1950, kvaš, karton, 31 x 43 cm

Krásné vánoční svátky a pokojný vstup do nového roku přejí zaměstnanci Městské galerie Vysoké Mýto.

Oldřich Blažíček: Zimní motiv, 1950, kvaš, karton, 31 x 43 cm

Informace

  • Abonentky na komorní koncerty v prodeji

    Komorní koncerty mezi obrazy nesou v jarní sezoně podtitul Dva světy - jeden svět. Během tří vystoupení zazní stará i soudobá klasická hudba. Abonentka stojí 600 korun, vstupenka na jednotlivý koncert 220 korun. Vstup ve společenském oděvu.

Vyhledávání