7. salon představí tvorbu šestnácti malířů Vysokomýtska

K2_útPMCESTE_září+0200RzářPMCEST_0C3

Již posedmé se letos v Městské galerii uskuteční Salon malířů Vysokomýtska. Ten začínal před čtrnácti lety ve výstavní síni Jana Jušky, posléze se výtvarníci ze sdružení Triangl společně prezentovali ve Zvonici a tentokrát budou vystavovat v nových prostorách galerie v rekonstruované budově soudu na náměstí Přemysla Otakara II. Vernisáž se koná v neděli 27. září 2015 v 10 hodin dopoledne. Úvodní slovo pronese Jan Klíma, který se také spolu se svým bratrem Otakarem zhostí hudebního doprovodu.

 „Letos bude vystavovat šestnáct autorů,“ upřesnil Jindřich Šmöger, předseda občanského sdružení Triangl Vysoké pozvánka SalonMýto, které vzniklo v březnu roku 2002 spojením filmového kroužku, výtvarníků a fotokroužku, jež působily ve vysokomýtském M - klubu. Volné sdružení malířů a výtvarníků navazuje na výtvarný kroužek při Závodním klubu Karosa a M - klubu Vysoké Mýto, který se zrodil již v padesátých letech. V jeho vedení se vystřídali akademičtí malíři Srnský, Juška, Hašek… „Ty všechny jsem jako kluk sledoval při práci a učil se od nich,“ říká stávající předseda Jindřich Šmöger, který vede skupinu již bezmála dvacet let. „Dříve jsme pravidelně společně malovali v ateliéru i v plenéru. O ateliér jsme přišli v osmdesátých letech z důvodu rekonstrukce M - klubu a do plenéru už také tak často nechodíme, asi jsme pohodlnější. „Každoročně však dodržujeme tradici a vyjíždíme společně malovat, v květnu do Adršpachu a v září na Šumavu,“ dodává Jindřich Šmöger. Jedenkrát za dva roky malíři společně vystavují. (ida)

PF 2023

Oldřich Blažíček: Zimní motiv, 1950, kvaš, karton, 31 x 43 cm

Krásné vánoční svátky a pokojný vstup do nového roku přejí zaměstnanci Městské galerie Vysoké Mýto.

Oldřich Blažíček: Zimní motiv, 1950, kvaš, karton, 31 x 43 cm

Informace

  • Abonentky na komorní koncerty v prodeji

    Komorní koncerty mezi obrazy nesou v jarní sezoně podtitul Dva světy - jeden svět. Během tří vystoupení zazní stará i soudobá klasická hudba. Abonentka stojí 600 korun, vstupenka na jednotlivý koncert 220 korun. Vstup ve společenském oděvu.

Vyhledávání