Sopranistka Lada Bočková mezi obrazy

úterý 10. března 2020, 14:06

Hudební tvorbu českých autorů (Dvořák, Janáček, Kaprálová, Martinů, Smetana) uslyšíte na komorním koncertě v Městské galerii Vysoké Mýto. Árie a písně zazní v podání vynikající sopranistky Lady Bočkové.

Talentovaná absolventka brněnské JAMU sbírá jedno ocenění za druhým. Na podzim 2017 se ve Vídni dostala v silné mezinárodní konkurenci 130 soutěžících mezi sedm nejlepších a ve finále pěvecké soutěže Otto Edelmanna získala speciální cenu Seefestspiele Mörbisch. Posléze zvítězila v Praze v interpretační soutěži Nadace Bohuslava Martinů. Na jaře 2019 vystoupila s Českou Filharmonií  poté, co vyhrála Interpretační soutěž České Filharmonie v pražském Rudolfinu. Nabídky na vystoupení se hrnou. V současnosti ji například mohou návštěvníci Národního divadla Praha spatřit v titulní roli Mozartovy Zaide. Za klavír usedne Marta Vašková, která učí na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Koncert pořádá Kruh přátel hudby při Městské galerii Vysoké Mýto. Kapacita sálu je 80 míst.

Dílo měsíce

Robin Kaloč: Meditace v krajině, 2018, autorský tisk, škrábaná akvatinta, 16 x 23,8 cm

Informace

  • Příměstský tábor s Lichožrouty

    Tvůrčí příměstský tábor v galerii se uskuteční v týdnu od 12. července. Určen je pro žáky prvního stupně základní školy. Cena zůstává 1 200 Kč, a to včetně obědů. Přihlášky a dotazy na e-mailu  iveta.danko@vysoke-myto.cz nebo na telefonu 778 531 908.

Vyhledávání