Loutky vykouzlí úsměv

pátek, 24. června 2022 - neděle, 28. srpna 2022

Po celé léto se ve foyer vysokomýtské galerie setkáte s pohádkovým postavičkám zdejší rodačky Gabriely Podroužkové. Ve vstupní hale vás přivítají skřítci a víly, ve sklepení narazíte na čerty.

 

Loutky vyrábí kompletně celé sama – obličejík vytvaruje z modelovací hmoty a namaluje, na dřevěné tělíčko šije osobně navržené šaty – rovněž kulisy sama vymýšlí a sestavuje. Loutkařina je jejím velkým koníčkem. Už odmala milovala modelování. V létě ji můžete potkat v pohádkové chaloupce v Nových Hradech, která je jejím splněným snem. Během školního roku Gabriela Podroužková vede plaveckou školu ve Vysokém Mýtě.

Výstavu loutek můžete navštívit denně, vstupné je dobrovolné.

Na snímku Gabriela Podroužková při instalaci výstavy ve sklepení starého soudu.

Další informace

  • termín konání:pátek, 24. června 2022 - neděle, 28. srpna 2022

noc v galerii plakat 022

Informace

  • Hledáme stopy Běly Kašparové

    Máte obraz od vysokomýtské rodačky Albíny (Běly) Kašparové Riegrové (1901-1967)? Pokud ano, budeme rádi, zapůjčíte-li nám ho koncem roku na výstavu. Uvítáme i vzpomínky na ni.

  • Galerijní noc především pro děti

    Galerijní noc, která se ve Vysokém Mýtě uskuteční v pátek 24. 6., bude letos primárně určena dětem. Setkají se na ní s loutkami, dobrodružstvím, prací svých vrstevníků, poslechnou si koncert, zasoutěží si, vyšlápnou na věže...

Vyhledávání