Koupí obrazu pomůžete dvojčatům

Kupte si obraz a přispějete na motomed, který pomůže rehabilitoval Honzovi a Radkovi Jiskrovým. Výstava doprovází festival Hudba pomáhá. Dvě desítky děl darovali umělci při plenérovém malování

Letošní výtěžek benefičních koncertů a doprovodných akcí bude věnován hochům z Dolního Újezdu, kteří trpí​ ​dětskou​ ​mozkovou​ ​obrnou​ ​v​ ​kombinaci​ ​s​ ​epilepsií​ ​a​ ​oční​ ​vadou. Obrazy budou vystaveny během koncertů a představení ve vysokomýtském M-klubu a v Šemberově divadle. Jedenáctý ročník festivalu odstartuje 21. října, kdy ve vysokomýtském M-klubu vystoupí Michal Hrůza. Následovat bude scénické čtení fejetonů s názvem „Čtení ke kafi” a tradiční vánoční koncerty, které návštěvníkům zpříjemní​ ​adventní​ ​čas​ ​v​ ​Morašicích,​ ​v​ ​Litomyšli​ ​a​ ​ve​ ​Vysokém​ ​Mýtě. 

Na snímku je jeden z darovaných obrazů - panorama Vysokého Mýta, které prstovými barvami vytvořila na Bučkově kopci Naďa Cermanová, malířka ze Skořenic.

GALERIE SLAVÍ 60 LET

mgvm60let logotyp 1

Informace

  • Čtvrtek 19. 10. od 15 hodin zavřeno

    Z provozních důvodů bude ve čtvrtek 19. října budova, v níž sídlí Městská galerie, Turistické informační centrum a Muzeum českého karosářství, od 15 hodin pro veřejnost uzavřena.

  • Osmý salon výtvarníků Vysokomýtska

    Již poosmé se budou prezentovat výtvarníci ze sdružení Triangl na společném salonu, jehož vernisáž se koná v neděli 29. října v 10 hodin. Prostory v prvním patře galerie budou patřit malířům, ve vstupní hale se budou prezentovat fotografové. Salon potrvá do 26. 11. 

  • Jaroslava Tomišková: abstrakce/zátiší/krajiny

    Do 26. října vystavuje své abstrakce, zátiší a krajiny ve vstupní hale galerie malířka Jaroslava Tomiškováz Heřmanova Městce. Výstava je prodejní a prohlédnout si ji můžete zdarma.

Provozní doba

Galerie (celoročně)

 
všední dny (po - pá) 8:30 - 17:00
víkendy a svátky 10:00 - 17:00

 

Galerie ve Zvonici (květen - září)

 
čtvrtek - neděle 10:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
pondělí - středa pouze pro objednané
skupiny