Dílo měsíce - březen 2018

Richard Pešek, Duše, 2006, akryl, plátno, 48 x 62 cm

Obraz Duše zakoupila Městská galerie Vysoké Mýto od Richarda Peška (* 1954) před rokem, po skončení jeho výstavy, kterou obohatila tvorba obou autorových dětí – Aleny a Richarda. Ústeckoorlický malíř, grafik a ilustrátor, užívá brilantní staromistrovské techniky. Jeho malby se zabývají tématy současné společnosti - osudy člověka i lidstva (obraz Duše byl inspirován teroristickými útoky v USA). Richard Pešek je kolorista, vyjadřuje se barvou jako dominantním výrazovým prostředkem. Užívá kombinovaných technik, akrylové barvy doplňuje tužkou, perokresbou. Umělec ve svých dílech spojuje často nečekané motivy, dochází k překvapivým souvislostem. Je absolventem Střední průmyslové školy textilní v Ústí nad Orlicí. Studoval výtvarnou výchovu na PF v Hradci Králové. Krátce působil v Orlické galerii v Rychnově nad Kněžnou, poté jako výtvarník v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí. Jeho obrazy jsou zastoupeny například v Muzeu výtvarného umění Halmstad ve Švédsku a soukromých galeriích Bill a Hillary Clintonovi ve Washingtonu a Ulrike Bethusy v Hannoveru. Vystavoval na Sharjah International Arts Biennial 99 ve Spojených arabských emirátech. Ilustroval více než 40 knih.

Dílo měsíce

Richard Pešek, Duše, 2006, akryl, plátno, 48 x 62 cm

Informace

 • Jindřich Šmégr oslaví devadesátku výstavou

  Čerstvý držitel Ceny starosty města, Jindřich Šmégr, oslaví své devadesátiny výstavou. Průřez jeho tvorbou nazvaný O hledání bude zahájen vernisáží v neděli 22. 4. v 10 hodin. Slavnostní dernisáž se koná v pátek 25. 5.v rámci Noci v galerii.

 • Koncert Kvarteta lesních rohů

  Jarní sezona komorních vystoupení Procházka staletími pokračuje koncertem Kvarteta lesních rohů (22. 3.) a jazzového Chanson Tria Coucou (26. 4.). Vstupenky koupíte v Turistickém informačním centru. Začátek v 19.30. O přestávce možnost prohlédnout si výstavu se sklenkou vína.

 • Příměstský tábor v galerii

  Prázdniny v galerii (16. - 20. 7.): různé výtvarné techniky, návštěva malířského ateliéru, výlet, soutěže a hry. Vše zachytíme fotoaparátem a výsledkem bude – krátký animovaný filmeček. Tábor (cena 1 000 Kč) je určen pro žáky 1. stupně ZŠ.

 • Koupí obrazu pomůžete dvojčatům

  Kupte si obraz a přispějete na motomed, který pomůže rehabilitoval Honzovi a Radkovi Jiskrovýmz Dolního Újezdu. Hoši trpí​ ​dětskou​ ​mozkovou​ ​obrnou​. Díla, jež darovali umělci při plenérovém malování,jsou vystavena v Turistickém informačním centru. 

Provozní doba

Galerie (celoročně)

 
pondělí - pátek 08:30 - 17:00
víkendy a svátky 10:00 - 17:00

Galerie ve Zvonici (květen - září)

 
čtvrtek - neděle 10:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
pondělí - středa pouze pro objednané
skupiny

Vyhledávání