Dílo měsíce - leden 2018

Jindřich Šmégr, Sklizeno, 1987, olej, lepenka, 41 x 41 cm

Obraz s názvem „Sklizeno“ je nejnovějším přírůstkem do sbírky vysokomýtské galerie, která jej zakoupila v prosinci 2017 za symbolickou cenu od sloupnického krajináře Jindřicha Šmégra. Letos devadesátiletý Šmégr miluje přírodu, je duší horal, a to se odráží v jeho celoživotní tvorbě. Obraz „Sklizeno“ je plný pohody, ale zároveň energie, stejně jako jeho autor, jehož prvním učitelem a vzorem byl nestor místních amatérských malířů Jan Juška. Historik Jan Klíma o něm řekl, že je „věčně mladý hledač námětů, postupů, technik, témat, formátů a barevných odstínů“. Retrospektivní výstavu díla Jindřicha Šmégra pořádá galerie letos od 22. 4. do 25. 5.

Dílo měsíce

Grus1

Informace

  • Historií jazzu provede Chanson Trio Coucou

    Jarní sezonu komorních vystoupení Procházka staletími ukončí koncert jazzového Chanson Tria Coucou ve čtvrtek 26. 4. Vstupenky koupíte v Turistickém informačním centru. Začátek v 19.30. O přestávce možnost prohlédnout si výstavu se sklenkou vína.

  • Příměstský tábor v galerii

    Prázdniny v galerii (16. - 20. 7.): různé výtvarné techniky, návštěva malířského ateliéru, výlet, soutěže a hry. Vše zachytíme fotoaparátem a výsledkem bude – krátký animovaný filmeček. Tábor (cena 1 000 Kč) je určen pro žáky 1. stupně ZŠ.

  • Koupí obrazu pomůžete dvojčatům

    Kupte si obraz a přispějete na motomed, který pomůže rehabilitoval Honzovi a Radkovi Jiskrovýmz Dolního Újezdu. Hoši trpí​ ​dětskou​ ​mozkovou​ ​obrnou​. Díla, jež darovali umělci při plenérovém malování,jsou vystavena v Turistickém informačním centru. 

Vyhledávání