Gymnazisté v tajné komnatě

pondělí 26. února 2018, 15:13

Do míst, kam se běžný návštěvník nedostane, se podívali vysokomýtští gymnazisté ze třídy Marty Hoškové. Během exkurze navštívili depozitář a dozvěděli se, jak galerie pečuje o sbírky. 

V rámci edukace nabízí Městská galerie Vysoké Mýto nejen komentované prohlídky budovy, ale také tematické programy. Pro letošní sezonu připravujeme dva, z nichž každý je určen pro jinou věkovou kategorii.

Petr Brandl – perla barokního malířství

28. 5. – 1. 6. 2018

určeno žákům vyšších ročníků základních škol a středoškolákům (1 vyučovací hodina)

- komentovaná prohlídka v kostele sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě, kde visí tuzemský unikát – Brandlův největší obraz na českém území – Nanebevzetí Panny Marie (703 x 296 cm)

- výstava k 350. výročí autorova narození nabídne panely s životopisnými údaji, informacemi o jedinečném restaurátorském průzkumu a sedm reprodukcí obrazů převážně ze sbírek Národní galerie

- Petr Brandl (1668 – 1735) je jednou z nejvýraznějších postav českého malířství, svým uměním se zapsal do evropských dějin

Vstupné: 30 Kč

Kristina Dufková – loutky, animace, ilustrace

4. 6. – 29. 6. 2018

určeno pro žáky prvního stupně základních škol (2 vyučovací hodiny)

- komentovaná prohlídka výstavy, jejíž součástí je praktická ukázka animace a promítání pohádky z dílny Kristiny Dufkové

- Kristina Dufková, úspěšná režisérka, výtvarnice a animátorka, je například autorkou animovaného filmu Neříkej mi panda, jmenuji se Fanda (2015), který vyšel i knižně, rovněž jako večerníčkovský seriál Povídání o mamince a tatínkovi (2016)

- za svůj absolventský film Usnula jsem (2008), do kterého obsadila i svého partnera Jiřího Macháčka a dceru Bertu, získala na Anifestu 2009 cenu za nejlepší animovaný film. Později vydala i stejnojmennou knihu.

Vstupné: 30 Kč

 

K výstavám lze objednat také:

a) návštěvu Muzea českého karosářství (tradice vysokomýtské firmy Sodomka sahá do roku 1896) + 30 Kč

b) výstup na Pražskou věž a Zvonici s výkladem + 30 Kč

Bližší informace: Iveta Danko, kurátorka Městské galerie Vysoké Mýto, 778 531 908, iveta.danko@vysoke-myto.cz

Dílo měsíce

sion

Informace

  • Výtvarníci z unie společně ve Zvonici

    Devatenáct autorů sdružených v Unii výtvarných umělců pardubického regionu se bude společně prezentovat v Galerii ve Zvonici. Výstava nazvaná Malý formát zakončí letošní sezonu. Zahájena bude vernisáží ve čtvrtek 5. září v 17 hodin a potrvá do 28. září.

  • Koncertní abonentky již v prodeji

    Jarní sezona komorních koncertů v galerii je již minulostí, abonentky na tu podzimní si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru nebo on-line. Nabídne tři recitály: Lubomír Brabec / kytara (19. 9.); Kristina Vocetková / violoncello (31. 10.) a Matyáš Novák / klavír (28. 11.). 

Vyhledávání