V září galerie září

středa 30. srpna 2017, 12:37

Oslavte s námi 60. narozeniny Městské galerie Vysoké Mýto! Nechte se inspirovat při prohlídce tří výstav, vyšlápněte za malíři na Bučkův kopec a tvořte s nimi v krajině nebo s graffiti umělci sprejujte podchody.

pátek 8. září

vernisáž výstavy FIKEJZ 3, 17 hodin

Městská galerie, nám. Přemysla Otakara II.

Výstava, která spojuje tři generace jednoho jména, avšak různých uměleckých přístupů a výtvarných technik je pokračováním letošního výstavního cyklu Talent napříč generacemi. Prohlédněte si perokresbu, olejomalbu, grafiku či graffiti orlickoústeckého Jiřího Fikejze – otce, syna a vnuka.

zpřístupnění výstavy OBRAZ MÉHO SRDCE, 16 hodin

Turistické informační centrum, nám. Přemysla Otakara II.

Na jaký obraz se rád dívá ředitel nemocnice, starosta či ředitelka gymnázia? Přijďte si prohlédnout obrazy, jež nám zapůjčily vysokomýtské osobnosti veřejného života. Jak název výstavy napovídá, jde o díla, které nemusí mít hodnotu uměleckou, ale lidskou, jsou blízká jejich srdci a dozvíte se i proč.

sobota 9. září

vernisáž výstavy SETKÁNÍ V KASINU, 10 hodin

Základní umělecká škola, ul. Jeronýmova

Šedesát let uplyne na podzim od založení Městské galerie, jako ohlédnutí za jejím dosavadním působením jsme připravili výběr z nejobsáhlejších autorských souborů, které má ve svých sbírkách: Bednář, Frinta, Hašek, Hejna, Honsa, Hudeček, Chotěnovský, Jandová, Juška, Knyttl, Kubizňák, Macháň, Matoušek, Obrovský, Peřina, Sovák, Srnský, Šafránek.

sobota 16. září

malování v plenéru, 10 – 16 hodin

Vyšlápněte na Bučkův kopec a nechte se inspirovat pohledem do krajiny i na plátna, papíry či skicáky malířů, které cestou potkáte. Uvidíte je při práci a sami si rovněž pod jejich vedením budete moci vyzkoušet různé výtvarné techniky. Začátek je v Turistickém informačním centru, kde obdržíte mapu trasy s bližšími informacemi.

Po celý den volný vstup do Městské galerie i do Galerie ve Zvonici.

sobota 30. září

Mejto Graffiti Jam, 10 – 24

10 – 18 výmalba obou vysokomýtských podchodů pod R35

Graffiti umělci z celé republiky předvedou svoji tvorbu se sprejem. Přijďte i vy udělat naše město hezčím! Vezměte do ruky sprej, nechte si poradit od profesionálů a pusťte se do díla, ať se nevzhledné podchody změní v inspirativní.

18 beseda k projektu Kmeny – Vladimír 518

sál Městské galerie, vstupné 100 Kč

22 koncert Vladimír 518 + DJ Mike Trafik

M-klub, vstupné 150/200 Kč

Vladimir 518 je jeden z nejdéle působících rapperů na české hip hop scéně, člen skupiny PSH, zakladatel labelu a nakladatelství BiggBoss. Je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény, ilustrátor, komiksový výtvarník i autor scénografií. Jako spoluautor je podepsán pod knihami 2666: Praha Odyssey (2006), Kmeny (2011), Město=Médium (2012) a Kmeny 0 (2013). V letech 2014 a 2015 pracoval na převedení knihy Kmeny do šestnáctidílné dokumentární série pro Českou televizi.

Na snímku je vysokomýtský malíř Václav Peřina při malování v plenéru roku 1960. Foto: archiv rodiny

Dílo měsíce

O518 J. Klat st. Rozkvetly kastan

Informace

 • Sezonu ve Zvonici okoření absolventi ZUŠ

  Výstava s názvem Koření zahájí letošní sezonu ve Zvonici. Své závěrečné práce představí absolventi výtvarného oboru Základní umělecké školy, Vysoké Mýto. Vernisáž se koná v pátek 18. 5. v 17 hodin. Výstava potrvá do 27. 5. Otevřena je od čtvrtka do neděle od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. 

 • Přednáška: První republika / mýty a fakta

  V úterý 15. 5. v 15 hodin se v sále galerie koná přednáška o První republice. Období, které je spjato s řadou ideálů, nadějí a romantických představ. Realita však byla poněkud komplikovanější. O mýtech a faktech spjatých s touto etapou historie přednáší PhDr. Michal Pehr, Ph.D. Vstupné je 50 Kč.

 • Uzavření galerie pro návštěvníky

  Z provozních důvodů bude v sobotu 12. 5.Městská galerie  Vysoké Mýto přístupná návštěvníkům až od 13 hodin.  Provoz  bude  omezen také v pátek 18. 5., kdy bude  zavřeno  od 10 do 12 hodin.

 • Příměstský tábor v galerii

  Prázdniny v galerii (16. - 20. 7.): různé výtvarné techniky, návštěva malířského ateliéru, výlet, soutěže a hry. Vše zachytíme fotoaparátem a výsledkem bude – krátký animovaný filmeček. Tábor (cena 1 000 Kč) je určen pro žáky 1. stupně ZŠ.

Vyhledávání