KOMORNÍ HUDBA MEZI OBRAZY

Krásné prostředí vysokomýtské Městské galerie, dobrá akustika výstavního sálu a kladné ohlasy na březnové operní představení nás inspirovaly k pravidelnému pořádání komorních koncertů v galerii

Vážná hudba a výtvarné umění je vynikající spojení, které přinese návštěvníkům dvojnásobný kulturní zážitek. Letošní podzim nabídne dvě vystoupení, v obou případech uslyšíte úspěšné vysokomýtské interprety, kteří získávají mnohá ocenění a uznání na republikové i mezinárodní úrovni.

První z řady koncertů se uskutečnil 3. listopadu, kdy s mozartovským repertoárem vystoupil pianista Jan Jiraský a spolu s ním Korngold Quartet. Úspěch byl obrovský, zcela zaplněný sál tleskal tak dlouho, dokud se umělci nevrátili na scénu s přídavkem. 

Následující měsíc (1. prosince) uslyšíte Davida Lukáše (housle) a Kláru Teplou (harfa). Vstupenky už jsou nyní v prodeji.

Vystoupení se budou konat vždy ve čtvrtek od 19.30 hodin a vstupné 100 korun zahrnuje i pozvání na sklenku vína během přestávky a možnost prohlédnout si výstavu uměleckých děl. (id)    

Dílo měsíce

O518 J. Klat st. Rozkvetly kastan

Informace

  • Vzpomínka na Petra Brandla

    Celé léto si můžete v prvním patře Zvonice prohlédnout výstavu, která je připomínkou 350. výročí narození významného barokního malíře Petra Brandla. Jeho největší plátno na českém území visí právě ve Vysokém Mýtě. Jde o obraz Nanebevzetí Panny Marie, který je součástí oltáře kostela sv. Vavřince.

  • Příměstský tábor v galerii naplněn

    Kapacita příměstského tábora v galerii, který se koná 16. - 20. 7. je již naplněna. Děti si během něj vyzkoušejí různé výtvarné techniky, návštívíme malířský ateliér, vyrazíme na výlet... Vše zachytíme fotoaparátem a výsledkem bude – krátký animovaný filmeček.

Vyhledávání