KOMORNÍ HUDBA MEZI OBRAZY

Krásné prostředí vysokomýtské Městské galerie, dobrá akustika výstavního sálu a kladné ohlasy na březnové operní představení nás inspirovaly k pravidelnému pořádání komorních koncertů v galerii

Vážná hudba a výtvarné umění je vynikající spojení, které přinese návštěvníkům dvojnásobný kulturní zážitek. Letošní podzim nabídne dvě vystoupení, v obou případech uslyšíte úspěšné vysokomýtské interprety, kteří získávají mnohá ocenění a uznání na republikové i mezinárodní úrovni.

První z řady koncertů se uskutečnil 3. listopadu, kdy s mozartovským repertoárem vystoupil pianista Jan Jiraský a spolu s ním Korngold Quartet. Úspěch byl obrovský, zcela zaplněný sál tleskal tak dlouho, dokud se umělci nevrátili na scénu s přídavkem. 

Následující měsíc (1. prosince) uslyšíte Davida Lukáše (housle) a Kláru Teplou (harfa). Vstupenky už jsou nyní v prodeji.

Vystoupení se budou konat vždy ve čtvrtek od 19.30 hodin a vstupné 100 korun zahrnuje i pozvání na sklenku vína během přestávky a možnost prohlédnout si výstavu uměleckých děl. (id)    

Dílo měsíce

krosch

Informace

  • Založili jsme Kruh přátel hudby

    Při Městské galerii Vysoké Mýto vzniká Kruh přátel hudby. Členem se stává, kdo si koupí abonentku. Získá nižší vstupné a také jistotu místa v přední řadě. Abonentky na jaro se  prodávají v Turistickém informačním centru od 3. prosince  za 360 Kč (jednotlivě za koncert 150 Kč). 

  • Vyšla monografie Ivana Bednáře

    Životní příběh a souborný přehled díla Ivana Bednáře přináší kniha, kterou připravila do tisku vysokomýtská galerie. Monografie vyšla u příležitosti nedožitých 95. narozenin mýtského rodáka – malíře, pedagoga, zakladatele regionálních galerií. Knihu lze zakoupit v informačním centru.

Vyhledávání