KOMORNÍ HUDBA MEZI OBRAZY

Krásné prostředí vysokomýtské Městské galerie, dobrá akustika výstavního sálu a kladné ohlasy na březnové operní představení nás inspirovaly k pravidelnému pořádání komorních koncertů v galerii

Vážná hudba a výtvarné umění je vynikající spojení, které přinese návštěvníkům dvojnásobný kulturní zážitek. Letošní podzim nabídne dvě vystoupení, v obou případech uslyšíte úspěšné vysokomýtské interprety, kteří získávají mnohá ocenění a uznání na republikové i mezinárodní úrovni.

První z řady koncertů se uskutečnil 3. listopadu, kdy s mozartovským repertoárem vystoupil pianista Jan Jiraský a spolu s ním Korngold Quartet. Úspěch byl obrovský, zcela zaplněný sál tleskal tak dlouho, dokud se umělci nevrátili na scénu s přídavkem. 

Následující měsíc (1. prosince) uslyšíte Davida Lukáše (housle) a Kláru Teplou (harfa). Vstupenky už jsou nyní v prodeji.

Vystoupení se budou konat vždy ve čtvrtek od 19.30 hodin a vstupné 100 korun zahrnuje i pozvání na sklenku vína během přestávky a možnost prohlédnout si výstavu uměleckých děl. (id)    

Dílo měsíce

machan

Informace

  • Jazzový podzim pro abonenty výhodněji

    Abonentky na Jazzový podzim v galerii jsou již v prodeji. Za sezonu zaplatíte 300 korun (jednotlivě za koncert 120 Kč). A na co se můžete těšit? 20. 9. Pop Pastiche (Vysoké Mýto/Praha), 11. 10. Banda di Feste (Pardubice), 8. 11. Cécile Boiffin (Francie/ČR).

Vyhledávání