VERNISÁŽ DVOU VÝSTAV: FAÇON D´ÊTRE A RAKU

pátek 21. srpna 2015, 21:47

Vernisáží, která se uskuteční v pátek 28. srpna v 17 hodin, začnou ve vysokomýtské Galerii ve Zvonici  dvě výstavy. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout na jednom místě díla dvou výtvarníků, kteří se sice nikdy nepotkali, ale pojí je touha objevovat nové techniky a také cit, který do své tvorby dávají a který je i pro laika při pohledu na jejich díla zřejmý.

Obrazy vysokomýtského rodáka Bohumíra Šumského jsou průřezem autorovy celoživotní tvorby. Retrospektivní výstava se koná u příležitosti umělcových nedožitých sedmdesátých narozenin. Její název „Façon d'être“, volně přeložený „způsob bytí“, vystihuje životní filozofii tohoto renesančního člověka, který miloval život se vším, co přináší. A to se odráží také v jeho díle.

Druhým vystavujícím je výtvarník Michla Plíhal z Netřeb u Českých Heřmanic. Pod názvem RAKU zde prezentuje svoji keramiku, která je neodmyslitelně spjatá s pitím čaje v Japonsku. Technologie její výroby je v souladu se čtyřmi principy čajového obřadu: WA - KEJ - SEJ – DŽAKU, což se překládá jako: harmonie - úcta – čistota – klid. Ve Zvonici si prohlédnete tři druhy keramiky raku, a to horseshair, naked a glazované raku.

Obě výstavy potrvají do pátku 25. září, kdy oficiálně skončí i letošní sezona ve Zvonici. Navštívit je můžete denně kromě pondělí od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.                                                                                        (ida)

Dílo měsíce

sion

Informace

  • Hledáme brigádníka na Zvonici

    Jste-li vysokoškolský student nebo čiperný senior, který zvládne 90 schodů, máme pro vás nabídku brigády na září. Pro Galerii ve Zvonici hledáme kustoda. Provozní doba je čtvrtek až neděle, 6 hodin denně. Informace na čísle 778 531 908. 

  • Koncertní abonentky již v prodeji

    Jarní sezona komorních koncertů v galerii je již minulostí, abonentky na tu podzimní si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru nebo on-line. Nabídne tři recitály: Lubomír Brabec / kytara (19. 9.); Kristina Vocetková / violoncello (31. 10.) a Matyáš Novák / klavír (28. 11.). 

Vyhledávání