NOC V GALERII PLNÁ ZÁBAVY I POZNÁNÍ

pondělí 11. května 2015, 08:00

Městská galerie Vysoké Mýto a Muzeum českého karosářství (MG a MČK) se v pátek 15. května připojí k Noci muzeí a galerií, která se v Česku koná již pojedenácté. Proto nechoďte spát po setmění, ale vyrazte k nám za zábavou i poznáním. Festival, během nějž muzea a galerie zpřístupňují své prostory v netradiční čas s netradičním programem, potrvá měsíc. Jeho oficiální začátek je právě tento pátek. A co vás čeká? Nevšedně prožitá noc s pestrým programem pro všechny věkové kategorie. Pozvánku naleznete ZDE.

 

 Podrobný program naleznete níže, tady je pouze ochutnávka, která se týká přímo městské galerie:

 

1) HUDBA - Ve výstavním sále na náměstí Přemysla Otakara II., kde jsou nyní k vidění úžasné obrazy choceňského krajináře Václava Macháně, bude hrát k tanci i poslechu oblíbené seskupení bratří Klímových (vstup zdarma).

 

2) KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA - V Galerii ve Zvonici se budou konat komentované prohlídky, takže spatříte osvětlené Vysoké Mýto za noci a dozvíte se spoustu zajímavostí. Zároveň si prohlédnete výstavu obrazů trojice královéhradeckých výtvarníků Radky Brůnové, Lucie Staňkové a Miloše Chromka, která byla zahájena v neděli (vstup 30 Kč – zahrnuje rovněž komentovanou prohlídku Pražské brány).

 

3) VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - Vezměte své děti, případně děti svých dětí, aby se zapojily do soutěže o nejhezčí auto. Malovat a kreslit mohou již doma a své obrázky přinést 15. května přímo na Informační centrum MČK a MG nebo se pustit do tvoření během Noci muzea a galerie v nově vyzdobeném dětském koutku. Vítězové soutěže budou vyhlášeni a odměněni 30. května na vernisáži dětské ilustrace. Všechny obrázky pak budou vystaveny po celý červen v městské knihovně.

 

Na viděnou v pátek v noci v galerii a v muzeu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dílo měsíce

sion

Informace

  • Hledáme brigádníka na Zvonici

    Jste-li vysokoškolský student nebo čiperný senior, který zvládne 90 schodů, máme pro vás nabídku brigády na září. Pro Galerii ve Zvonici hledáme kustoda. Provozní doba je čtvrtek až neděle, 6 hodin denně. Informace na čísle 778 531 908. 

  • Koncertní abonentky již v prodeji

    Jarní sezona komorních koncertů v galerii je již minulostí, abonentky na tu podzimní si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru nebo on-line. Nabídne tři recitály: Lubomír Brabec / kytara (19. 9.); Kristina Vocetková / violoncello (31. 10.) a Matyáš Novák / klavír (28. 11.). 

Vyhledávání