Výstava Štětcem, špachtlí, ohněm, kladivem

úterý 24. září 2013, 11:15

Vernisáž výstavy proběhne za přítomnosti autorů v pátek 4. října v 16.00 hodin. Výstava potrvá od 4. října do 18. října 2013 v GALERII VE ZVONICI.

Galerie je otevřena denně kromě pondělí od 10-12 a 13-18 hodin.

Karel BurešKAREL BUREŠ, narozen 7. 1. 1958, vyučen v oborech strojní zámečník a umělecký kovář. Koncem 90. let absolvování mistrovské školy Rudolfinea obor umělecký kovář - restaurátor s mistrovskou prací „Novorenesanční kování“. V roce 2001 studium v Centro europeo di Venezia per i mestieri della conservazione del patrimonio architettonico v italských Benátkách v atelieru prof. Alfreda Habermanna. Od roku 2002 nahradil ve funkci předsedy odborné poroty prof. Alfreda Habermanna na kovářských sympoziích Hefaiston na hradě Helfštýně. Člen sdružení pro umělecká řemesla Rudolfinea, kde zároveň přednáší na mistrovské škole jako kmenový lektor. Kromě této pedagogické činnosti vede odborné kurzy pro umělecké kováře na hradě Helfštýně i v zahraničí, např. v Evropském centru pro vzdělávání oborů v památkové péči (Theine, Itálie).

www.karelbures.com

dílo

 

 

 

 

 

 

Bohuslav JirgleBohuslav Jirgle, narozen 23. dubna 1948 v Senici na Hané, vyrůstal v Ústí nad Orlicí v rodině malíře. Navštěvoval výtvarnou školu umění pod vedením akademického malíře Františka Šmeraula. Hlavním inspiračním zdrojem jeho obrazů je především příroda. Maluje i kytice a zátiší. K malbě používá špachtli a maluje přímo z tub. Způsobem jeho malby je kombinovaná technika, ke které používá mistrovské tempery, akrylové a olejové barvy. Rád používá i akvarelové barvy.

www.jirgle.cz

 

 

Dílo

Dílo měsíce

sion

Informace

  • Hledáme brigádníka na Zvonici

    Jste-li vysokoškolský student nebo čiperný senior, který zvládne 90 schodů, máme pro vás nabídku brigády na září. Pro Galerii ve Zvonici hledáme kustoda. Provozní doba je čtvrtek až neděle, 6 hodin denně. Informace na čísle 778 531 908. 

  • Koncertní abonentky již v prodeji

    Jarní sezona komorních koncertů v galerii je již minulostí, abonentky na tu podzimní si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru nebo on-line. Nabídne tři recitály: Lubomír Brabec / kytara (19. 9.); Kristina Vocetková / violoncello (31. 10.) a Matyáš Novák / klavír (28. 11.). 

Vyhledávání