Dva talentovaní vysokomýtští muzikanti - Ondřej Jiskra (trombon) a Simeon Makovský (trubka) - vystoupí v rámci jarního koncertního cyklu Hudba v galerii mezi obrazy Jaroslava Kláta staršího a mladšího.

více info >>>

koncert 30. 3. v 19.30

24. března 2017 - 8. května 2017

Klát & Klát: příroda poetická i živelná

Výstava malířské dvojice, otce a syna Klátových, v Městské galerii Vysoké Mýto, představí obrazy inspirované především přírodou. Zatímco Jaroslav starší ji ztvárňuje poeticky, Jaroslav mladší spíše živelně.

více info >>>

vernisáž 24. 3. v 17.00

Letošní rok je pro Městskou galerii Vysoké Mýto rokem jubilejním. Oslaví totiž 60. výročí svého založeníZde se můžete podívat na přehled výstav a akcí, které vás čekají, a také na exkurz do historie.

GALERIE SLAVÍ 60 LET

mgvm60let logotyp 1

Informace

  • Když zamává Večerníček...

    Děti, máte rády Večerníček? Pak soutěžte s námi! Nakreslete, namalujte či vytvořte postavičky z toho svého nejoblíbenějšího a podepsané výtvory s kontaktem na rodiče přineste nebo zašlete do Turistického informačního centra Vysoké Mýto do 30. dubna. Vítěze vyhlásíme 19. května během Noci v galerii.

  • Návštěvnost výrazně vzrostla

    Úspěšný rok, co se návštěvnosti týče, má za sebou Městská galerie Vysoké Mýto. Do jejích prostor loni zavítalo 4 207 příchozích, což je o 14 % více než v předchozím roce. Výrazný podíl na tom měla letní výstava Fimfárum aneb Do třetice všeho dobrého, která byla cílem mnoha rodinných výletů.

  • Výtvarné dílny s Rumcajsem se rychle plní

    Velký zájem mezi školami vzbudila výstava Radek Pilař dětem aneb Rumcajs slaví padesátiny a s ní spojená výtvarná dílna. Z 29 nabízených termínů jsou již téměř všechny obsazené. Přihlášeno je tisíc dětí! A to do zahájení (19. 5.) zbývají ještě dva měsíce.

Provozní doba

Galerie (celoročně)

 
všední dny (po - pá) 8:30 - 17:00
víkendy a svátky 10:00 - 17:00

 

Galerie ve Zvonici (květen - září)

 
čtvrtek - neděle 10:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
pondělí - středa pouze pro objednané
skupiny