Setkání v kasinu

Výstavou Setkání v kasinu, která se konala v sále základní umělecké školy, se Městská galerie vrátila po šedesáti letech do míst, kde pořádala své první výstavy. Foto z vernisáže zde.

Na podzim roku 1957, kdy vznikla, na tomtéž místě prezentovala galerie svoji začínající sbírkotvornou činnost výstavou obrazů, které tvořily a dodnes tvoří základ sbírkového fondu (na snímku). Štukou vyzdobený reprezentativní sál však sloužil k pořádání výstav pouze do roku 1970, kdy bylo nařízeno budovu kasina vyklidit. Prostory zabavila Sovětská armáda a vytvořila zde své Muzeum bojové slávy. Čtyři desetiletí pak galerie sídlila v objektu staré pošty a v roce 2014 našla své stálé místo v budově bývalého soudu. Nyní se symbolicky na jeden víkend vrátila do kasina, dnešní zuš, v Jeronýmově ulici, aby se ohlédla za svým dosavadním působením. Výstava Setkání v kasinu je výběrem z nejobsáhlejších autorských souborů, které má galerie ve svém depozitáři: Bednář, Frinta, Hašek, Hejna, Honsa, Chotěnovský, Jandová, Juška, Knyttl, Kubizňák, Macháň, Matoušek, Obrovský, Peřina, Sovák, Srnský, Šafránek. Výstava bude přístupná pouze dva dny, a to od 10 do 17 hodin. Vstup zdarma.

GALERIE SLAVÍ 60 LET

mgvm60let logotyp 1

Informace

  • Čtvrtek 19. 10. od 15 hodin zavřeno

    Z provozních důvodů bude ve čtvrtek 19. října budova, v níž sídlí Městská galerie, Turistické informační centrum a Muzeum českého karosářství, od 15 hodin pro veřejnost uzavřena.

  • Osmý salon výtvarníků Vysokomýtska

    Již poosmé se budou prezentovat výtvarníci ze sdružení Triangl na společném salonu, jehož vernisáž se koná v neděli 29. října v 10 hodin. Prostory v prvním patře galerie budou patřit malířům, ve vstupní hale se budou prezentovat fotografové. Salon potrvá do 26. 11. 

  • Jaroslava Tomišková: abstrakce/zátiší/krajiny

    Do 26. října vystavuje své abstrakce, zátiší a krajiny ve vstupní hale galerie malířka Jaroslava Tomiškováz Heřmanova Městce. Výstava je prodejní a prohlédnout si ji můžete zdarma.

Provozní doba

Galerie (celoročně)

 
všední dny (po - pá) 8:30 - 17:00
víkendy a svátky 10:00 - 17:00

 

Galerie ve Zvonici (květen - září)

 
čtvrtek - neděle 10:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
pondělí - středa pouze pro objednané
skupiny