Galerie slaví 60 let

 

Během své historie se galerie stěhovala celkem čtyřikrát. Svoji výstavní činnost zahájila na podzim 1957 v bývalém vojenském kasinu, pak sídlila v budově někdejšího soudu, na staré poště a nyní je zpět na soudě.

Ačkoliv byla vysokomýtská galerie oficiálně založena v říjnu 1957, vztah Vysokomýtských k výtvarnému umění můžeme díky archivním dokumentům vysledovat v mnohem ranějších dobách.

Během oslav šedesátých narozenin galerie představíme umění v jeho různých podobách. A to nejen, že se na něj budete dívat, ale sami se stanete umělci, budete-li chtít. Chystáme malování v plenéru i Graffiti jam.

Městská galerie Vysoké Mýto oslaví v roce 2017 své šedesátiny. Její sbírka je dědictvím pro další generace, proto jsme jako leitmotiv této výstavní sezony zvolili obdobné téma a nazvali jej "Talent napříč generacemi."

GALERIE SLAVÍ 60 LET

mgvm60let logotyp 1

Informace

  • Absolventská výstava Život a světlo

    V Galerii ve Zvonici se koná výstava absolventských prací žáků vysokomýtské ZUŠ (19. 5. - 4. 6.). Její téma je Život a světlo. Zvonice je přístupná od čtvrtka do neděle od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

  • Zvonice bude v sezoně uzavřena

    Galerie ve Zvonici bude během letošní hlavní sezony (červen až srpen) uzavřena  kvůli rozsáhlé rekonstrukci Vaňorného náměstí, která je plánovaná až do konce prázdnin. Na září připravujeme výstavu k 60. výročí galerie. 

  • Školní výlety za Rumcajsem začaly

    Výtvarné dílny, které doprovázejí výstavu Radek Pilař dětem aneb Rumcajs slaví padesátiny, začaly. Do prázdnin je v galerii absolvuje 1 300 dětí z východních Čech a Vysočiny. Navštíví i věže a muzeum karosářství.

Provozní doba

Galerie (celoročně)

 
všední dny (po - pá) 8:30 - 17:00
víkendy a svátky 10:00 - 17:00

 

Galerie ve Zvonici (květen - září)

 
čtvrtek - neděle 10:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
pondělí - středa pouze pro objednané
skupiny