Dílo měsíce - březen 2020

Obraz Lupina jsme zakoupili v loňském roce. Jeho autorka – Věra Vovsová – dosud nebyla v naší sbírce zastoupena, ačkoliv se jedná o etablovanou východočeskou malířku. Narodila se roku 1912 v Běstvině, studovala na Učitelském ústavu v Chrudimi, kde získala základy malířské tvorby v ateliéru Ferdinanda Pochobradského. Později studovala na Soukromé malířské škole u Rudolfa Vejrycha a profesora Josefa Šilhavého (1934-1939). V roce 1940 přešla na Školu výtvarných umění do Zlína, kde studovala dva roky v ateliérech sochaře Vincence Makovského a malíře Richarda Wiesnera. Byla členkou Svazu českých výtvarných umělců v pardubické pobočce (od roku 1990 Unie výtvarných umělců). Ve své tvorbě se často věnovala květinovým zátiším, čerpala také ze studijních pobytů v zahraničí. Odrazem jejího manželství s hudebním pedagogem a skladatelem Františkem Vovsem je soubor obrazů s hudebními motivy. Žila a tvořila v Pardubicích. V roce 1972 se odstěhovala do Nasavrk. Zemřela roku 1998. 

Kampaň České léto

kampaň České léto

Dílo měsíce

pilar rozkvetle strane

Informace

  • Hudební cesta kolem světa

    Kruh přátel hudby: Bardolino Music (17. 9.) – lidová hudba ze světa; klavíristka Kristina Marková Stepasjuková (22. 10.) – Petr Iljič Čajkovskij, srdeční záležitost; vokální Ensemble Frizzante (26. 11.) – Rosu dejte, nebesa, shůry – adventní písně z Evropy. Abonentky v prodeji od srpna.

  • Abonenti o koncerty nepřijdou

    Abonentky zakoupené na letošní jarní sezonu komorních koncertů Kruhu přátel hudby zůstávají v platnosti. Neuskutečněná vystoupení Vlachova kvarteta i sopranistky Lady Bočkové přesouváme na příští rok. Bližší informace přineseme.

Vyhledávání